Prosinec 2014

Šťastný Nový Rok 2015! (prosím SB o přečtení)

31. prosince 2014 v 20:29 | Carter |  Deníček


Šťastný Nový Rok Vám všem

Tonari no Kaibutsu-kun - recenze

25. prosince 2014 v 10:00 | Carter |  Recenze


Název: Tonari no Kaibutsu-kun
V japonštině: となりの怪物くん
Začátek vysílání: 02.10.2012
Konec vysílání: 25.12.2012
Počet dílů: 13

Příběh:
Shizuku Mizutani je čerstvá středoškolačka, jejímž cílem je mít ve škole co nejlepší výsledky. Soustředí se jen na učení a nic jiného ji nezajímá. Kromě cílevědomosti jí nechybí tvrdohlavost, smysl pro spravedlnost a v neposlední řadě odtažitost vůči ostatním spolužákům. Její školní život se však změní, když se setká se svým tajemným spolužákem, záškolákem Haru Yoshidou. Ten má pověst rváče a postrachu školy. Jak ale Shizuku brzy zjistí (a jak už to v těchto anime bývá), pod drsnou slupkou se skrývá něžná, občas až naivně dětská osobnost, poněkud slabá v běžné interakci s ostatními lidmi. Ještě ke všemu si Yoshida Haru usmyslí, že je Shizuku jeho kamarádka a hodlá jí to dávat patřičně najevo. Pro Shizuku tím začíná úplně nová etapa plná nejrůznějších překvapení.

Názor + hodnocení:
Tohle anime se mi líbilo. Díky Haruovi jsem se dost často smála, a navíc je podle mě u tohoto anime je 13 dílů akorát - na konci mě trošku otravovala Shizuku (její charakter a tvrdohlavost). Není to úplně můj oblíbený žánr anime, a tak proto tomu dávám 7/10.
Vánoce v Japonsku

24. prosince 2014 v 19:43 | Carter |  Japonsko

Japonsko není křesťanská země (1% populace jsou křesťané) tudíž Vánoce nebyly odjakživa v Japonsku tradicí. Vánoce přinesly až Američané, no a ačkoliv jsou města v Japonsku krásně vyzdobená, a v obchodech se prodávájí opravdu originální a krásné dekorace a dárky, většina Japonců Vánoce neslaví.

Říká se však že tradicí je jít na Vánoční večeři do KFC (ano, opravdu). V cukrárnách jsou také opravdu nádherné dorty a sladkosti s roztomilými figurkami Santy či zvířátek.
Nejspíše Vás to překvapí, ale Japonci pracují i na Šťedrý den. Děti normálně chodí do školy, a dospělí do práce.

Vánoce jsou vnímány díky filmům jako romantické období pro páry. Je těžké sehnat volnou restauraci, jelikož jsou všechny plné a zarezervované.
Když už se v nějáké rodině dávájí dárky, je to jen od rodičů pro děti. Samozřejmě jsou vyjímky, ale všichni se snaží držet tohoto principu.


dort

KFC

Na závěr by Vás možná zajímalo, jak se v Japonštině říká ''Veselé Vánoce''. Tedy, je to jednoduché, jelikož je to také přejaté z Ameriky - ''MERÍ KURISUMASU'' .


ʕ≧ᴥ≦ʔ Veselé Vánoce!

24. prosince 2014 v 18:43 | Carter |  JinéHo ho ho! Tak co, jak se všichni máte? Copak jste dostali pod stromeček? :D Podělte se !!! :D
a hlavně (i když už je trošku pozdě) VESELÉ VÁNOCE!!!Návrat

19. prosince 2014 v 20:01 | Carter |  Deníček


Ahoj!!!
Ano vím že tento článek má fakt unikátní název... ''pauza'' a pak ''návrat'',... to jste nečekali, co?!
Každopádně jsem fakt nadšená že už mám konečně dva týdny prázdnin, a ano, hádáte správně hodlám válet šunky. Naštěstí nesnáším sladké (až na ovoce a jogurty) takže se do školy nevrátím jako dělová koule.

Jsem také moc ráda že mám opět čas na blogování. Řeknu vám ale pravdu - moc mi to nechybělo, naopak jsem si ráda odpočinula a ani jsem nenašla čas o tom přemýšlet protože kdykoliv jsem měla volnou chvíli tak jsem spíš byla s kamarádkami anebo dělala něco pro radost (např. tumblr).

Doufám že se máte všichni dobře, vždyť už budou Vánoce, ne? Je těžké uvěřit že už jen 12 dní a bude rok 2015.. rychle to uteklo, a tenhle rok jsem toho prožila hodně. Určitě víc depresí než radosti, ale ve finále mně to poučilo a udělalo to ze mě víc někoho kdo chci být. A i když jsem těďko fakt vyčerpaná, tak můžu s radostí říct že se nevzdávám svých snů a všeho čeho chci v životě dosáhnout. Chci se podělit s Vámi o tento pocit, tak doufám že se Vám mé budoucí články alespoň trochu budou líbit a zanechají ve Vás pozitivní pocit.

Prozatím se tedy loučím, mějte se hezky!