Duben 2015

Ikonky (2013)

30. dubna 2015 v 15:00 | Kazumi |  Moje výtvory
Ikonky které jsem vytvořila tehdy je opravdu málo.
Nicméně je sem stejně přidávám, neboť mi připadají roztomilé !Click and Drag - Kuroshitsuji

30. dubna 2015 v 14:33 | Kazumi |  Anime
Ahojte!!
Dneska jsem si jen tak brouzdala po Tumblru, a našla jsem celkem dobrej ''click and drag''. Doufám že všichni víte, o čem je řeč Tématika je samozřejmě anime, a dokonce jedno z mých nejoblíbenějších: KuroSHITsuji.

Moc ráda bych věděla co vám vyšlo. Pište do komentářů!!
Mě dnes vyšlo ... I was with Sebastian and he passionately gave me a flower with a gun, in the kitchen. Then I called the police and said ''Aww, how cute''. At the end he said : ''I love you, too''.
DAFUCK ??? :DD

Nemožná dívka, to jsem asi já

30. dubna 2015 v 14:21 | Kazumi |  Deníček
''Bože, ta fakt nic neumí''. To je to, co jsem často slýchávala doma. Věděla jsem na koho to míří.
Když jsem začala mít trochu rozum, došlo mi že způsob jakým mě rodiče vychovávali byl celkem hnusný, ale zároveň mi neskutečně pomohl.

Moji rodiče mi nikdy neřekli že jsem v něčem dobrá. Ať byli známky jakkoliv dobré, vždy jsem měla dojem že jsem udělala málo, neboť mi rodiče nikdy neřekli že je to alespoň 'fajn' a že musím pokračovat.
Nikdy se mi nedostalo jejich podpory.

Vždycky jsem měla za všechno vinu já. Nikdy ji neměli oni. Všechno na mě házeli, když se jim něco pokazilo nebo když se jim nedařilo. Když jsme se odstěhovali a oni měli problémy, to já jsem je musela řešit a neustále dokola poslouchát. Byla jsem terčem agresivity, stresu a deprese.
Po tom co se jejich problémy vyjasnily, a já si tím pádem doposlouchala tu starou písničku, na mě z toho všeho spadla depka.

Měla jsem problémy a dávala jsem to opět za vinu sama sobě. Když si rodiče všimli že mi není dobře tak do mě začali vyloženě šťouchat, neustále se mi vysmívat a vůbec nešli k jádru věci.
Připadalo mi to hnusné, a v té době jsem nechápala proč mi moji vlastní rodiče nepomůžou.

Pak mi došlo, že se nikdy nezmění. Nedávno jsem se s matkou pohádala, ohledně toho jaké špatné vztahy v rodině opravdu máme, a že ty které tam jsou, jsou jen falešné a hrané. Když si moji nadávku matka poslechla, začala na mě řvát že jsem Hnusná, ošklivá kurva a začala do mě mlátit (však ne nijak vážně, spíš takové agresivní šťouchání).

Situacích podobných téhle bych mohla napsat mnohem víc. Nechci je ale pomlouvat, připadá mi to hnusné.
To, co mě naučili, tím že mě pořád odsuzují a neustále mě potápějí na dno, ničí mě jejich názory a různými kecy, - to, co mě naučili, je že v životě SI MŮŽETE POMOCT JEN A JEN VY. Nikdo jiný vám neporozumí a nepomůže tak jako vy, sám sobě.

Říká se že člověk si dělá ze života peklo sám. Dle mého názoru a osobních zkušeností je to pravda. Naučte se ignorovat to špatné, a milovat to dobré. Nechte se jím pohltit, a žijte.
Sami víte, že na to máte.

Soupis článků z mého deníku (2013)

29. dubna 2015 v 20:44 | Carter |  Deníček
2. září 2013


Jak se naučit japonsky + levely

29. dubna 2015 v 18:28 | Kazumi |  Studie v Japonsku
Pokud máte zájem jet do Japonska přímo studovat japonštinu a objevit zemi, tak nějáké velké učení japonštiny není nutné, protože tam pro to jedete.
Nicméně je dobré si připravit aspoň základy, proto bych doporučovala si vyhledat kurzy online, dnes si stačí zadat jen ''study japanese online'' a máte to.
(Je důležité umět anglicky)... pokud však neumíte, tak si stačí zajít do knihkupectví a koupit si knížku. Je jich tam bohůžel velice málo. Dle mého názoru je nejlepší ''Japonsky 15 minut denně'', sama tuto učebnici vlastním a je velice nápomocná, (osobně mi to nezábírá 15 minut, ale spíš těch 30. Ale to je nejspíš pro to, že si to pořádně projdu, víckrát.)

Zde je několik dobrých stránek/videií které vám pomohou se japonsky naučit, online, a zdarma.

(ANG-JP)
(CZ)
(CZ)
(nutná REGISTRACE)
(ANG)
(ANG)
(ANG)
(ANG)
(CZ - nutná registrace)
(ANG)Tady můžete vidět že se to může naučit opravdu každý, stačí začít třeba jen pěti minutami denně, a pak postupně přidávat.

-------------------------------------------------------
Poznámka: zde je v angličtině rozepsáno, jaké jsou levely v japonštině.

Beginner Level. I have never studied a foreign language before, or I can only understand a few words. I do find it hard to communicate and make a lot of grammar mistakes.

Elementary Level. I can understand and use familiar everyday expressions and very basic phrases aimed at the satisfaction of needs of a concrete type. I can introduce myself and others and can ask and answer questions about personal details such as where I live, people I know and things I have. I can interact in a simple way provided the other person talks slowly and clearly and is prepared to help. I can understand simple short texts and simple sentences, write a postcard, complete a simple form (name, nationality, address, etc).

Pre-Intermediate Level. I can understand sentences and frequently used expressions related to areas of most immediate relevance (e.g. basic personal and family information, shopping, local geography, employment). I can communicate in simple and routine tasks requiring a simple and direct exchange of information on familiar and routine matters. I can describe in simple terms aspects of my background, immediate environment and matters in areas of immediate need. I can find concrete information in simple routine texts like adverts, brochures, menus, and timetables. I can understand and write simple personal letters, notes, and messages (e.g. thank-you letters).

Intermediate Level. I can understand the main points of clear standard input on familiar matters regularly encountered in work, school, leisure, etc. I can deal with most situations likely to arise whilst travelling in an area where the language is spoken. I can produce simple connected text on topics which are familiar or of personal interest. I can describe experiences and events, dreams, hopes & ambitions and briefly give reasons and explanations for opinions and plans. I can understand texts based on the language of routine and professional communication. I can understand events, feelings, and plans described in personal letters. I can produce short logical texts on topics which are familiar or of personal interest. I can write personal letters expressing my personal emotions and impressions.

Upper-Intermediate Level. I can understand the main ideas of complex text on both concrete and abstract topics, including technical discussions in my field of specialization. I can interact with a degree of fluency and spontaneity that makes regular interaction with native speakers quite possible without strain for either party. I can produce clear, detailed text on a wide range of subjects and explain a viewpoint on a topical issue giving the advantages and disadvantages of various options. I can write argumentative and descriptive essays and reports. I can write letters stressing events and experiences of vital importance to me.

Advanced Level. I can understand a wide range of demanding, longer texts, and recognise implicit meaning. I can express myself fluently and spontaneously without much obvious searching for expressions. I can use language flexibly and effectively for social, academic and professional purposes. I can produce clear, well-structured, detailed texts on complex subjects, showing controlled use of organisational patterns, connectors and cohesive devices. I can choose an appropriate language style depending on a potential recipient.
After completing Advanced level you can continue your study at Proficiency level, which is considered the highest. At this level, students can understand with ease virtually everything heard or read. They can summarise information from different spoken and written sources; reconstructing arguments and accounts in a coherent presentation. Students can express themselves spontaneously, fluently and precisely; differentiating finer shades of meaning even in the most complex situations. They can produce detailed and logically structured letters, reports, and articles, as well as CVs and reviews of both professional articles and literary pieces.
Knowledge and skills acquired during the course of study are carefully monitored. At regular intervals throughout the course and at the end of it, all students are tested and receive a personal report containing their results. For additional information on your child's results, you can always ask their teacher or the school's receptionist. Providing test results are satisfactory, students will obtain a certificate and proceed to the next level course. If not, we recommend revision of the material on the same level course.

The certificate can be used as validation of your language study, but it can neither replace international exam certificates if these are needed, nor give professional qualifications for working with foreign languages. The certificate is only issued to those students who have completed the whole academic year course (or at least 70 per cent of the course). The necessary condition for obtaining a certificate is a satisfactory test result in all four skills tested (correct answers in the written test must total over 70 per cent of all test answers). A student has the right to take a final exam and get a certificate before the end of the course (only for a valid reason and not earlier than one month before the end of the course).
-------------------------------------------------------
Osobně jsem Pre-intermediate level. Učím se japonsky půl roku. Momentálně umím jen několik desítek kanji, však se nevzdávám a studuji dál.

RPC od Míši (2013)

29. dubna 2015 v 7:34 | Kazumi |  SB
Úplně jsem zapoměla na dvě RPC co mi udělala Míša!!


Bannerky (2013)

29. dubna 2015 v 7:21 | Kazumi |  Moje výtvory
Ahoj! Tak jak jsem si již sama sobě slíbila, přidávám sem bannerky které jsem dělala v roce 2013. Je jich celkem dost! :D

změna

27. dubna 2015 v 9:16 | Kazumi |  Deníček
omlouvám se že je to takhle náhlo, ale měla jsem potřebu napsat článek ohledně vývoje tohoto blogu.
jsem moc ráda že se více zaměřuji na Japonsko, jeho kultúru a nyní i jak se tam dostat, nicméně jsem si vzpoměla jak jsem se změnila, nebo-li spíše jak se můj blog změnil. zní to jako klišé, vím, a je mi to líto.
když porovnáme tento blog s mými dvoumi předchozími blogy:


tak můžeme konstatovat že se toho již opravdu hodně událo.
nevím jestli si ještě někteří z vás vzpomínají na dobu, kdy se mnou psala články Yoshi.

trochu mě bolí fakt že je to prostě jiné a jde z mého blogu jiná energie.
rozhodla jsem se tedy pomalu a postupně přidávat staré články z mých blogů, a upřímně doufám že se ta moje šílená energie z tehdejší doby vrátí.

tehdy mi připadal svět komplikovaný, a to jsem ho ani pořádně neznala.
holt s tím jak člověk roste, tak s tím přichází pounaučení a poznání.
nesmíme se bát změny, změna je dobrá.


Bannery |free 4

27. dubna 2015 v 9:02 | Kazumi |  Moje výtvory
Dneska jsem udělala bannerky opět na téma rubriky (až na tu poslední).
Ráda bych se chtěla zlepšit ve tvorbě bannerek !
Velikost je trošku větší než obvykle, zvolila jsem 500 x 150.


KAI - Japanese Language School in Tokyo

26. dubna 2015 v 15:41 | Kazumi |  Studie v Japonsku
Zdravím Vás!!! A vítám Vás u nové rubriky STUDIE V JAPONSKU.
V této rubrice se budeme zaměřovat na různé témata či ponaučení co se týkají studií v Japonsku.
Možná že se ptáte, proč jsem se rozhodla vytvořit tuto rubriku. Budu velice upřímná - po dlouhém uvažování a nespočetných hodin vyhledávání jsem se rozhodla že až napíši maturitu, pojedu studovat do Japonska.
Když jsem tento nápad vyřkla před mámou, zpočátku jsem si nevšimla jejího nesouhlasu, nicméně dnes již o mém snu nechce vůbec slyšet, a tak tedy se snažím tento nápad a cíl udržet při životě.
Dalším důvodem je to že si každý den hledám informace o Japonsku a školách které by byli dobré ke studiu, nicméně všechny informace si nezapamatuji a tak si tedy přeji mít místo kde budou všechny uložené.


Pokud Vás tato nová rubrika nezaujala, naprosto Vás chápu, protože se může takovýto šílený nápad jevit až nereálným a nedosažitelným. Souhlasím s Vámi.


Japonští youtubeři 2

26. dubna 2015 v 15:30 | Kazumi |  Japonsko
Ahoj! おはよう!おげんき?
Po dlouhé době konečně přidávám druhý díl japonských youtuberů! Slibovala jsem tento článek již týden po tom co jsem napsala první díl, nicméně jsem na to zapoměla. Omlouvám se!

Čóčin se zaměřuje na stylování vlasů, není tedy úplně typickým ''youtuberem''. Někdy udělá video které je jakoby ''vlog'', nicméně velká část jeho videí je o tom jak dosáhnout nějákého stylu. Občas se v jeho videí objeví i jiní japonští youtubeři. Bohůžel jsou jeho videa jen v japonštině.

Tento kanál se zaměřuje spíš na série, ve kterých je vždy v hlavní (nebo v jedné z hlavních) roli MEGWIN. Nedávno dokončili sérii jménem ''Tokyo Horse Game'', ve které hráli dva známí youtubeři: MAHOTO a Sanširo.

Bekiwii je dívka co před pár lety byla takzvanou výměnou studentkou čili Exchange Student v Japonsku. Její videa jsou o Japonsku, všeho typu - dává i informace a doporučení pro lidi kteří sami budou výmněnými studenty v Japonsku. Její videa jsou v angličtině!

Cowboyinjapan je napůl japoncem - přestehoval se do Japonska jen před pár lety za svou manželkou. Dělá videa v angličtině, a často dělá hrozně dlouhé streamingy (třeba 8 hodin).

Emily je američanka, co se přestěhovala do Japonska. Chvíli nato začala chodit s jejím klukem - Daisukem. Mají společný kanál: emilyxdaisuke. Emily dělá videa o Japonsku, dle mého názoru se jedná o milou osobu.

Chtěla jsem původně udělat z této série jen dva díly, nicméně bych Vám chtěla ukázat ještě více japonských youtuberů, a tak se tedy tato série o dost prodlouží.
Doufám že se Vám líbí, děkuji za čtení!Misao Okawa

25. dubna 2015 v 9:55 | Kazumi |  Japonsko
大川 ミサヲ nebo-li Mikao Osawa se narodila 5. března 1898 v Osace, Japonsko. Po smrti nejstaršího člověka na světe Jiroemona Kimury 12. června roku 2013, vzala Mikao jeho místo a stala se tedy nejstarším žijícím člověkem. Měla tři děti, čtyři vnoučata a šest pra-vnoučat. Bohůžel krátce po jejích 117. narozeninách umřela na srdeční zástavu. Zemřela 1. dubna tohoto roku (2015) v Osace. Bylo jí přesně 117 let a 27 dní. Její manžel ji umřel v roce 1931, po tom co spolu žili 12 let. Byla také posledním člověkem žijícím v Japonsku co se narodil v 19. století.

Misao Okawa při oslavě jejích 116. narozenin.

Jiroemon Kimura ( ✞ 12. června, 2013)Oslava 116. narozenin.

About

23. dubna 2015 v 16:59 | Kazumi |  Deníček
Kazumi - name meaning
Your name would be Kazumi, which means beautiful harmony. Your personality is very outgoing, different, creative, and perky. You normally wear clothes other people don't wear, and you love doing your hair in different styles and listening to the kind of music others may not like. Some people may put you down and insult you, but that's because they are just jealous of your flexibilty in talents, plus you are very pretty! Don't let them get to you. Your secret talents are probably designing outfits and trying different makeup styles, and you also love reading, drawing, and listening to music. People may classify as an outcast, but if they took the time to get to know you, well, they would love you. The colors that describe you the most are any neon color and black, because you are creative yet reserved, hyper, and good at creating different styles/great drawings. You're so awesome! Don't ever let people get to you and keep being yourself.

P I C T U R E S (✪㉨✪) N3

23. dubna 2015 v 16:56 | Carter |  Gify/obrázky
Přidávám další fotky z mého PC ^^ Tématika je strašně obvious.. JAPONSKO :shocked:


Oblíbený japonští herci

20. dubna 2015 v 18:55 | Kazumi
Ano, nebyla bych to já kdybych neudělala speciální článěk vyhrazený mým oblíbeným japonským hercům! :povzdych:

MATSUMOTO JUN

Oguri Shun


BABA RYOMA
Fotky Sakur

20. dubna 2015 v 15:47 | Kazumi |  Japonsko


Quick Update

20. dubna 2015 v 15:40 | Kazumi |  Oznámení
Ahoj všichni!
Upřímně jsem jen chtěla říct že jsem měla na tento týden připravené 2 články, nicméně se mi smazaly (i don't know WHY)
takže zde jsem.... a hodlám je přepsat znovu. No to nevadí, hohoho.


Objednej si banner!

5. dubna 2015 v 21:20 | Kazumi |  Informace
Ahoj! Nově zde zakládám rubriku ve které si budete moct objednat bannerku .
Zde je několik příkladů mnou vytvořených bannerek:
Vyplňte prosím následující /banner:
  • velikost banneru (1,2,3 nebo vlastní)
  • fotku/y které chcete mít na banneru
  • chcete aby bannerka splynula s pozadím (2) nebo normální (1) ?
  • Text
  • nějáké speciální přání či poznámku ?
Děkuji vám za objednávku!!! Moc mě baví dělat bannerky, a budu se snažit vám jí/je udělat co nejdříve!Hora Fudži - 富士山

4. dubna 2015 v 12:56 | Kazumi |  Japonsko

Hora Fuždi (Fuji - Fuji-san, 富士山) je největší horou v Japonsku. Objevíte jí na ostrově Honshu, ve kterém se také nachází nejvíce populace v Japonsku. V roce 2005 bylo zapsáno více jak 103 miliónů lidí žijíci na tomto ostrovu.Fuji no yama je vysoká 3 776 metrů. Poslední erupce se odhaduje na rok 1707-1708. V historii až do dneška inspirovala svou krásou nespočet básníků, malířů a umělců.
Jarní layout

3. dubna 2015 v 14:18 | Kazumi |  Informace

Možná že si někteří z vás říkají 'neeee', ale ano, opět tu mám na blogu sakury. Vím, že to má hrozně moc lidí a že je to už nejspíše okoukané, ale připadalo mi že se to více hodí k jaru. Ačkoliv teď to venku na jaro moc nevypadá, že,ehm ehm. :D

Ohledně samotného blogu si nejsem jistá, proto že nevím zda-li jsem opravdu typ člověka, co se hodí na psaní blogu. Baví mě psát články, to je samozřejmé, nicméně si sama sebou nejsem moc jistá. Doufám že se mi co v nejbližší době mé myšlenky ujasní, a i přesto že v tom všem mám zmatek tak se budu snažit více psát o Japonsku.

Tak zatím! またねー

Bannery |free 3

3. dubna 2015 v 14:05 | Kazumi |  Moje výtvory
/!\ Novinka : od dneška bude každý týden článek ''banners |free''. Pokud si chcete ode mne nějáký banner objednat, klikňete zde. Děkuji!

Tentokrát jsem si bannerky dělala spíše pro sebe, jelikož jsem si připravila nové články které mám momentálně rozepsané, nicméně je sem přidám ještě tento týden. Chtěla bych se od nynějška více soustředit na Japonsko a na jeho poznávání než na anime (na které se stejně již nekoukám).

Vím, ta první měla být spíše vtipná než cokoliv jiného, nemyslím si že je moc k užitku, ale i tak mě ten jeho pohled prostě dostal. :DDalší dvě bannerky začnu pravidelně používat v mých rubrikách. Stejně jsem se rozhodla je sem přidat, proto že mi připadalo, že by je někdo mohl také použít!
Děkuji vám za čtení, a moc se omlouvám za mou dosavadní přerušovanou neaktivitu!