Nemožná dívka, to jsem asi já

30. dubna 2015 v 14:21 | Kazumi |  Deníček
''Bože, ta fakt nic neumí''. To je to, co jsem často slýchávala doma. Věděla jsem na koho to míří.
Když jsem začala mít trochu rozum, došlo mi že způsob jakým mě rodiče vychovávali byl celkem hnusný, ale zároveň mi neskutečně pomohl.

Moji rodiče mi nikdy neřekli že jsem v něčem dobrá. Ať byli známky jakkoliv dobré, vždy jsem měla dojem že jsem udělala málo, neboť mi rodiče nikdy neřekli že je to alespoň 'fajn' a že musím pokračovat.
Nikdy se mi nedostalo jejich podpory.

Vždycky jsem měla za všechno vinu já. Nikdy ji neměli oni. Všechno na mě házeli, když se jim něco pokazilo nebo když se jim nedařilo. Když jsme se odstěhovali a oni měli problémy, to já jsem je musela řešit a neustále dokola poslouchát. Byla jsem terčem agresivity, stresu a deprese.
Po tom co se jejich problémy vyjasnily, a já si tím pádem doposlouchala tu starou písničku, na mě z toho všeho spadla depka.

Měla jsem problémy a dávala jsem to opět za vinu sama sobě. Když si rodiče všimli že mi není dobře tak do mě začali vyloženě šťouchat, neustále se mi vysmívat a vůbec nešli k jádru věci.
Připadalo mi to hnusné, a v té době jsem nechápala proč mi moji vlastní rodiče nepomůžou.

Pak mi došlo, že se nikdy nezmění. Nedávno jsem se s matkou pohádala, ohledně toho jaké špatné vztahy v rodině opravdu máme, a že ty které tam jsou, jsou jen falešné a hrané. Když si moji nadávku matka poslechla, začala na mě řvát že jsem Hnusná, ošklivá kurva a začala do mě mlátit (však ne nijak vážně, spíš takové agresivní šťouchání).

Situacích podobných téhle bych mohla napsat mnohem víc. Nechci je ale pomlouvat, připadá mi to hnusné.
To, co mě naučili, tím že mě pořád odsuzují a neustále mě potápějí na dno, ničí mě jejich názory a různými kecy, - to, co mě naučili, je že v životě SI MŮŽETE POMOCT JEN A JEN VY. Nikdo jiný vám neporozumí a nepomůže tak jako vy, sám sobě.

Říká se že člověk si dělá ze života peklo sám. Dle mého názoru a osobních zkušeností je to pravda. Naučte se ignorovat to špatné, a milovat to dobré. Nechte se jím pohltit, a žijte.
Sami víte, že na to máte.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama