Červen 2015

Favorites quotes of June 2015

30. června 2015 v 18:11 | Kazumi |  Deníček
Tak a je to tady. Červen se nám blíží ke konci, už začínají letní prázdniny, a za pár dní bude léto v plném paru.

Rozhodla jsem se tedy k této příležitosti přidat anglické quotes které mě doprovázely a podporovaly tento měsíc.


Tumblr

13. června 2015 v 21:55 | Kazumi |  Informace
black and white, anime, manga
japan, fashion, music, anime, colors, sky

Myu no Anyo Papa ni Ageru ( みゅうの足パパにあげる) - recenze

10. června 2015 v 21:07 | Kazumi |  Recenze
Jap. název: Myu no Anyo Papa ni Ageru ( みゅうの足パパにあげる)
Ang. název: Myu Will Give Daddy Her Legs
Rok: 2008
V hlavní roli: Matsumoto Jun, Karina
Země: Japonsko

Toto drama bylo vytvořeno na základě opravdového přiběhu mladého muže Yamaguchi Hayata, který se ve 25. letech dozvěděl že má vzácnou nemoc známou jako CIDP, která pomalu zasahuje a ničí nervový systém. Začíná ztrácet kontrolu nad svými nohy, pak i nad svými rukami. Je však rozhodnutý s touto nemocí bojovat, neboť ho motivuje jeho rodina - jeho manželka, a Myu, jeho dvouletá dcerka.

Nemám příliš v lásce smutné filmy, protože na ně musím být pořádně naladěná (smích). Avšak je toto drama ponaučné, a se smutkem který to ve vás vyvolá si pomalu uvědomujete, jak těžké a nepředvídatelné je dostat takovou nemoc, jako je například CIDP. Pokud nechcete aby se vám kutátely slzičky po tvářičce, tak vám tento film nedoporučuji. Pokud vám to nevadí, a chcete se spíš seznámit se situacemi se kterými někteří lidé žijí, tak je tento film ideální. Začátek je trošku rychlý, nečekaný, ale v průběhu filmu se sami dokážete vžít do života Hayaty.
Je také srdcervoucí fakt že je v tomto drama i malá dívenka jménem Myu, které její otec onemocní a nemůže se o ní starat a hrát si s ní jako dřív. Odtud také pochází jméno v názvu filmu.
9/10
Doushitemo Furetakunai - recenze (yaoi drama)

9. června 2015 v 10:48 | Kazumi |  Recenze

Jméno v ang.: Doushitemo Furetakunai
Jméno v jap.: どうしても触れたくない
Žánr: Drama
Země: Japonsko
Rok vydání: 2014
Délka: 84 min
Režisér: Chihiro Amano
V hlavní roli: Kosuke Yonehara a Masashi Taniguchi.
  • toto drama je inspirováno z mangy od Yonedy Kou.


Jemný romantický příběh o lásce Shimy a Togawy. Shima byl kvůli homosexuálnímu vztahu na pracovišti nucen opustit své zaměstnání a právě nastupuje do nové práce. Tichý, zakřiknutý mladík mezi své kolegy moc nezapadá, i tak dokáže nadchnout svého vedoucího Togawu, který se brzy do Shimy zamiluje. Ten je bohužel natolik zdrcený z předchozího vztahu, že si nedokáže připustit, že by ho mohl Togawa milovat a neopustit ho. Sám v sebe totiž málo důvěřuje.